Címkék

Utolsó kommentek

  • Leaxe: Megnéztük az első titán durranáskor. Scoutra is kapnak. "If any Scout or Battle Titan formation is destroyed, then any friendly formations within line of sight receive one blast marker." MeyilKree... (2015.10.28. 08:47) A titánok harca
  • Bulba: Bár nem néztem meg most a sereglistákat, de úgy rémlik, hogy az AM-nél csak battle titan kilövése után kap a többi line of sight-ban álló formáció blast markert. A Warhound viszont scout titan... (2015.10.28. 05:06) A titánok harca
  • MeyilKree: Azonnali betűméretnövelést követelek, mert olvashatatlan telefonon és tableten is! A képek jók viszont! ;) (2015.10.27. 22:59) A titánok harca
  • Sebitar: Ó jessz! Köszöntük!:) (2014.08.15. 18:55) Epic szabálykönyv magyarítás 2nd edition
  • Petrow: Nicey nice, köszönjük! (2014.08.15. 13:22) Epic szabálykönyv magyarítás 2nd edition
  • Utolsó 20

Lövészárkok (kígyózik és kanyarog:-))

2011.10.06. 09:51 | meaneye | Szólj hozzá!

Ah, lövészárkok... Az emberiség eljutott a negyvenedik évezredig, képes tinédzser kölykökből genetikai szuperembereket faragni, az űrhajóink képesek hajózni a Pokolban (:-)), de tízezer évnyi hadviselés során sem találtunk fel semmit, ami jobb védelmet nyújtana, mint egy XX. század eleji védvonal. Mivel az EPIC-csaták hangulatát nagyban feldobják, ráadásul több sereglista is használja őket, úgy döntöttem, készítek egy alacsony költségvetésű lövészárok-rendszert.

Bevallom, nem érzem úgy, hogy a tereptárgyakhoz leírást is kellene adnom, mint a sztirollap-titánjaimhoz. Az elképzelés elég egyszerű volt: kanyargó lövészárok legyen, aminek a szélessége 2cm. Az egyenes lövészárok-szakaszokon kívül csak kanyarokra volt szükségem. A mintakanyar hajlási szöge teljesen véletlenszerű volt, de a többi kanyart már arról másoltam le a jó öreg "rajzoljuk-körbe-egy-körzővel"-szabály szerint. Az "U"-alakú szakasz valójában két kanyar egymás mellé helyezve, így az is illik a többihez... és ennyi. Mind a kanyarokat, mind az "U"-alakú szakaszokat úgy osztottam kétfelé, hogy legyen köztük, aminek a külső, illetve aminek a belső oldalán van a védmű.

A védmű még ennél is egyszerűbb volt: az első réteg 4 mm széles sztirolcsík (2mm vastag), a felső rész pedig GW-s modellrács-darab a megfelelő méretre vágva. A modellrácsról nem vágtam le a hengeres kinövéseket, mivel csak változatosabbá teszik védművet (zászlótartók, esetleg fegyverállványok?). Néhány, amúgy üres szakaszra még ragasztottam egy csíkot, mintha acél abroncs fogná össze a védmű alsó és felső részét.

Nagyjából ennyi az egész. Igaz, nem lövészárok, de a célnak megfelel, nem kellett lyukat ásnom a terepasztalba, és, ahogy a mellékelt képeken is látszik, kanyarog is rendesen:-). Nem marad más hátra, mint a kanyargás: méretaránynak pedig ott van a képen pár gyalogsági talapzat, illetve az egyik félig kész sztirol-titánom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Címkék: modellezés

A bejegyzés trackback címe:

https://epichq.blog.hu/api/trackback/id/tr303281256

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása